GONT DREWNIANY

Coraz modniejszym powracającym trendem wśród pokryć dachowych staje się gont drewniany. Każdy z nas w dzisiejszych czasach stara się dbać o ochronę środowiska, a przede wszystkim o zachowanie naturalnych walorów w niektórych dziedzinach, przykładem takim jest gont drewniany. Z dawien dawna, z dziada pradziada gont drewniany był, obok strzechy, podstawowym materiałem do pokryć dachowych. Oczywiście, wraz z rozwojem przemysłowym sytuacja się zmieniła, powstały fabryki produkujące pokrycia dachowe różnego rodzaju typu półfabrykaty PCV, blachy dachowe, dachówka ceramiczna itp. Dlaczego więc wracać do czegoś starego? Dlatego, że nie da się zastąpić czegoś naturalnego, ekologicznego, a przede wszystkim naturalnego ciepła otoczenia wykończonego w drewnie.

Gont który oferujemy Państwu, jest wykonany z drewna osikowego. W odróżnieniu od spotkanych przez Państwa na rynku gontów świerkowych, jodłowych, modrzewiowych, różni się tym, iż ma większą odporność na warunki atmosferyczne, a przed wszystkim ma inną strukturę, doskonale nadającą się na zewnątrz. Występujące sęki zrośnięte w świerku, jodle, modrzewiu po 10-15 latach wysychają i wypadają co jest przyczyną przeciekania dachu. Po położeniu i odpowiednim zaimpregnowaniu gont osikowy, jest w stanie przetrwać w naszych warunkach 70 lat. Jest to sprawdzone poprzez domy kryte gontem osikowym w Kazimierzu Dolnym.

Gont przez nas wytwarzany, jest wykonywany z drewna bardzo dobrej jakości, sezonowanego do odpowiedniej wilgotności, który nie ma możliwości, po położeniu, do deformacji, kręcenia, a także pękania i pęcznienia.

Wymiaru gontu w mm: 500 x 80 x 25